Gaz Depolama Tankı Periyodik Kontrolü

Gaz Depolama Tankı Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Gaz Depolama Tankları Periyodik Kontrolü Ve Muayenesi

LPG tanları içlerinde lpg gazları, doğalgazlar gibi, gerektiğinde kullanılan, çeşitli gazlar içermektedirler. Gaz depolama tanklarının dış yüzeyleri genellik le 4 ile 5 mm. arasında değişen epoksi adı verilen madde ile kaplanmıştır. Güvenlik açısından gaz ve depolama tankları, lpg tankları toprağın altına yerleştirilmektedirler. Lpg tankları yoğunluk olarak benzin istasyonları ve cam sanayinde kullanılmaktadır. Gaz depolama tanklarından ise kullanılmak istenen yerlere aktarılırlar.

Gaz Depolama Tankları Muayenesi Ve Kontrolleri

Gaz depolama tankları ve lpg tankları, insan sağlığı açısından oldukça tehlikeli tanklardır. Bu nedenden dolayı periyodik kontrol ve muayeneleri kesinlikle zamanında ve aksatılmadan yapılmalıdır.

Gaz depolama tankları, ‘’İş Ekipmanları Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ne tabii olup firmamız, tarafından kontrolleri gerçekleştirilmektedir.

Gaz depolama tankları periyodik kontrolleri, API 620, API 650, API 653, API 2610 standartlarında belirtilen koşullara göre gerçekleştirilmektedir.

Lpg tanklarının vanalarının kontrolleri 5 yılda bir yapılmaktadır.

Gaz Depolama Tankı Periyodik Kontrol Ücreti & Fiyatı

Periyodik Kontrol Fiyat Teklifi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Fiyat teklifiniz 1 saat içerisinde tarafınıza gönderilecektir.

Gaz Depolama Tankı Periyodik Kontrolleri

Prosafety firmamız tarafından yetkilendirilen uzman ekibimiz ve ekipmanlarımız ile gaz depolama tankı periyodik kontrollerini profesyonel olarak gerçekleştirmekteyiz. Kontrol sırasında, uygunsuz durumlar, tespit edilen eksiklikler, olası tehlikelerin önlenmesi gibi durumları raporlayarak tarafınıza sunmaktayız.

Gaz depolama tankları genellikle endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Petrol, gaz gibi kimyasal yanıcı maddelerin depolanması işlemini yapmaktadırlar. Bu yanıcı maddelerin depolandıkları, tanklarda bir takım riskler meydana gelmektedir. Bu risk etmenlerinden dolayı can ve mal kaybı meydana gelebilmektedir.

Akreditasyon belgesi almış firmamız, gaz depolama tankları ölçümlerini gerçekleştirmektedir.

Gaz depolama tanklarının ve tehlikeli sıvı tanklarının periyodik kontrol süresi 5 yıldır.

gaz depolama tank
gaz depolama tank

Basınçlı Kap Kullanım Alanları Nerelerdir?

 • Pişirme ve kurutma fırınları
 • Metal işleme fırınları
 • Seramik ve cam sanayii
 • Sıcak su ve kızgın su eldesi
 • Buhar eldesi
 • Sıcak hava eldesi
 • Gaz tankı kurulum önlemleri

Gaz Depolama Tankı Kurulumu Önlemleri

 • Gaz depolama tankları kişilerin zarar görmeyeceği bir biçimde kurulup, işletilmelidir.
 • Tanklar, yanıcı maddelerin tutuşabileceği bir sızıntıya neden olursa, tedbirlerin alınıp müdahale edilmesi gerekmektedir.
 • Alevlere ve statik etkilere karşı donanımlı giysiler giyilmelidir.
 • Yüksek basınç altında sızdıran vanalar, teknik ekipmanlarla ve prosedürlere uyularak sıkılmalıdır.
 • Yapılacak olan tank havuzunun, tank hacmine eşit miktarda olması gerekmektedir ve havuz kesinlikle sızdırmayacak şekilde yapılmalıdır.

Diğer periyodik kontrol hizmetlerimizi de inceleyebilirsiniz