hidrofor periyodik kontrol

Hidrofor Tankı Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Hidrofor Tankı Periyodik Kontrol

Prosafety iş sağlığı ve güvenliği laboratuvarı firmamız teknik donanıma sahip, eğitimli makine mühendislerimiz tarafından hidrofor tankı kontrolü muayenesi titizlikle yapılır ve ölçümler sonucunda size raporlar teslim edilir.

Hidrofor tankı basınçlı kaplar kapsamına girmektedir. Bu nedenden dolayı güvenlik açısından, temizlik, sıcaklık, bağlantı kontrolü, basınç gibi unsurlarının yönetmeliğe ve standarda uygun, muayene ve kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Firmamızda, Hidrofor tankı gibi bütün benzer basınçlı ekipmanlar ISO / IEC 17020 standardına uygun bir biçimde yapılmaktadır.

Hidrofor Periyodik Kontrol ve Muayenesi Nasıl Yapılır?

Prosafety firmamız ekipmanlarımız ve teknik ekiplerimizle hidrofor tankının nasıl çalıştığının tespitini, çalışır vaziyette test ve tahribatlı muayene yapılarak, uygunsuz ve noksan bulunan noktaları; oluşabilecek genel tehlikeleri inceleyerek, yasal prosedürleri baz alınarak kontrollerini gerçekleştirmektedir.

Hidrofor Tankı Periyodik Kontrol ve Muayene Süresi Nedir?

Hidrofor tanklarında Periyodik kontroller mevzuat yönetmeliğinin belirlemiş olduğu koşullara göre yapılmaktadır. Periyodik kontroller, makine üzerinde yer alan kullanım kılavuzu bilgilerine göre yapılmaktadır. Hidrofor kullanımına bağlı olarak, hidroforun ne sıkılıkla kullanıldığı, ortam sıcaklığı, ortam koşulları, esas alınarak periyodik kontroller yapılmaktadır. Yapılan periyodik kontroller neticesinde risk analizi değerlendirmeleri yapılarak, bilgiler raporlanır, yapılan raporlar işletme sahiplerine teslim edilir.

Hidrofor tanklarının periyodik kontrol süreleri ne kadardır?

Hidroforların periyodik kontrol süreleri (kullanıma bağlı olarak değişebilmektedir) ama iş ekipmanları yönetmeliğince; 1 yıl olarak belirtilmektedir.  Periyodik kontrollerinin yaptırılması kanuni olarak da zorunludur.

Hidrofor Tankı Periyodik Kontrol Ücreti & Fiyatı

Periyodik Kontrol Fiyat Teklifi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Fiyat teklifiniz 1 saat içerisinde tarafınıza gönderilecektir.

Hidrofor Periyodik Kontrol Muayene Yönetmeliği Nedir?

Hidrostatik (basınç) test, basınçlı kaplar için yapılması olan tahribatlı testtir ve zorunludur. Genel uygulama hükmüne göre kontrolleri 1 yıl arayla yapılmaktadır. Eğer ekipman ile alakalı fazla kullanım, yıpranma, kullanıcı temelli hatalar oluştuğu zamanlarda Hidrofor Periyodik Kontrol ve Muayeneleri da kısa sürelerde kontrol ve muayeneleri yapılması tavsiye edilir.

Hidrofor Periyodik Kontrol Raporu ve Muayene Formu Nasıl Hazırlanır?

 Basınçlı Kaplar ve Tesisatlar grubunda olan hidrofor tankları hakkında uluslararası imalat ve ulusal deney ve test standartları bağlamında teknik donanım ve ekipman bilgilerinin olduğu bilgi formu hazırlanır. Hidrofor tankı ile alakalı bütün fiziksel, görsel, hidrostatik ve mekanik testler yapılır ve muayene yöntemleri raporlanarak, yönetici onayı ile teslim edilir.

hidrofor periyodik kontrol ve muayenesi
Hidrofor Periyodik Kontrol ve Muayenesi
Hangi Hidrofor Çeşitlerinin Periyodik Kontrol ve Muayenesinin Yapılması Zorunludur?
  • Proses Suyu Hidroforu Periyodik Kontrolü
  • Kullanma Suyu Hidroforu Periyodik Kontrolü
  • Hava Kompresörlü Hidrofor Periyodik Kontrolü
  • Transfer Hidroforu Periyodik Kontrolü
  • Sulama Hidroforu Periyodik Kontrolü
  • Yangın Hidroforu Periyodik Kontrolü
  • Çok Kademeli Hidrofor Periyodik Kontrolü
  • Jet Pompalı Hidrofor Periyodik Kontrolü
  • Paket Hidrofor Periyodik Kontrolü

Diğer periyodik kontrol hizmetlerimizi de inceleyebilirsiniz