Sıcak su kazanı periyodik kontrol ve muayene

Sıcak Su Kazanı Periyodik Kontrolü

Prosafety iş sağlığı ve güvenliği laboratuvarı sıcak su kazanları periyodik kontrollerini profesyonel teknik donanım ve ekipmanlarıyla gerçekleştirmektedir.

Sıcak Su Kazanı Periyodik Kontrol Ve Muayenesi

Sıcak su kazanları içeresinde bulundurdukları suyu 100 dereceye kadar ısıtabilen kazanlardır. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte sıcak su kazanlarının önemi artmıştır. Petrol, mazot ve doğal gaz gibi sıvı yakıt kullanılan kazan modellerinde baca sistemi bulunmamaktadır. Su ısıtma yöntemleri içerisinde en ekonomik ve en hızlı olanı sıcak su kazanlarıdır. Sıcak su kazanları sürekli olarak, sıcak su ile çalıştıklarından dolayı, periyodik kontrol ve muayenesi düzenli olarak yapılmalıdır.

Sıcak Su Kazanları Kullanım Yerleri

  • Çiftlikler
  • Kâğıt endüstrisi
  • Seralarda, gıda sektörü
  • Konutlar
  • Hastaneler,
  • Oteller,
  • Yüksek binalar,
  • Sanayi tesisleri,
  • Ahşap malzemelerin işlendiği yerler
  • İnşaat malzemeleri üretimi yapılan yerlerde kullanılmaktadır.

Sıcak su kazanları “İş ekipmanları Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği ”ne tabii olup, ilgili maddelere göre değerlendirmeleri, bakım ve muayeneleri gerçekleştirilmektedir.

Sıcak Su Kazanı Periyodik Kontrolleri

Prosafety firmamız sıcak su kazanı periyodik muayenesini ve kontrollerini gerçekleştirmektedir. Sıcak su kazanları muayene ve kontrolü sonrasında uygunsuz durumlar, eksiklikleri teknik donanımsal arızalar rapor haline getirilerek tarafınıza sunulmaktadır.

Sıcak su kazanı periyodik kontrollerinin 1 yıldan daha az süre içerisinde yapılması zorunludur.

Sıcak Su Kazanı Periyodik Kontrol Ücreti & Fiyatı

Sıcak Su Kazanı Periyodik Kontrol Fiyat Teklifi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Fiyat teklifiniz 1 saat içerisinde tarafınıza gönderilecektir.

Sıcak Su Kazanı Testi Kimler Tarafından Yapılmaktadır?

Sıcak su kazanı periyodik kontrolü, makine mühendisleri, malzeme mühendisleri, makine teknikerleri, yüksek teknikerler, metalürji mühendisleri tarafından yapılmaktadır. Tahribatsız muayene yöntemlerinde ise TS EN ISO 9712 standardına uygun eğitim almış kişiler tarafından yapılmaktadır.

Sıcak su kazanı periyodik kontrol ve muayene

Sıcak Su Kazanı Testi

Sıcak su kazanlarında uygulanması gerek test, hidrostatik testtir. Hidrostatik test yapma imkanı olmayan firmalar tahribatsız muayene testleri yöntemini uygulayarak testler gerçekleştirilmektedir.

Sıcak Su Kazanı Kontrolleri ve Muayenesi

Sıcak su kazanlarında yüksek basınç kullanılmaktadır. Bu basınç sıcak su kazanı işletme basıncının yaklaşık 10 katı kadardır. Sıcak su kazanları, buhar kazanı değildir. Sıcak su kazanları buhar kazanlarına göre daha fazla verim elde edebilmektedir ve ısıtma yüzeyleri aynı olan 2 kazandan, su ısıtma kazanı daha fazla ısı üretimi sağlamaktadır.

Prosafety firmamız, sıcak su kazanı ile ilgili olarak uygunluk değerlendirme, belgelendirme hizmetlerinin yanında, periyodik kontrolleri profesyonel bir biçimde gerçekleştirmektedir. Detaylı bilgilendirme için bizlere iletişime geçebilirsiniz.

Diğer periyodik kontrol hizmetlerimizi de inceleyebilirsiniz