Sütunlu Çalışma Platformu

Sütunlu Çalışma Platformu Periyodik Kontrol ve Muayene

Prosafety iş sağlığı ve güvenliği laboratuvarımızda sütunlu çalışma platformu ile ilgili kaldırma platformu, kaldırma makineleri, yükseltilebilen çalışma platformlarınızın periyodik kontrollerini teknik ekip ve ekipmanlarımızla beraber gerçekleştirmekteyiz.

Sütunlu Çalışma Platformu Ve Kullanımı

İnşaat halindeki yüksek binalar üzerine kurulan ve ağır malzemelerin kaldırılması işlemini gerçekleştiren araçlara denilmektedir. En önemli avantajı zaman tasarrufu ve yüksek verimlilik sağlamasıdır. Sütunlu çalışma platformu yüksek katlarda bulunmasından dolayı iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin çok dikkatli bir şekilde alınması gerekmektedir. Aksi taktirde insan hayatını etkileyebilecek sonuçlar yaratabilmektedir.

Sütunlu çalışma platformu ayrıca yüksek katlı binaların üzerine kurularak, bina cephesindeki hasarların giderilmesinde de kullanılmaktadır.

Sütunlu Çalışma Platformu Periyodik Kontrolleri Ve Süresi

Sütunlu çalışma platformu periyodik kontrolleri, ‘’İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği ”ne tabiidir.

Prosafety firmamızda, sütunlu çalışma platformları, kaldırma platformu, asılı erişim donanımı gibi kaldırma makinalarınızın periyodik kontrolleri, makine mühendislerimiz tarafından yapılmaktadır.

Sütunlu Çalışma Platformu Periyodik Kontrol Ücreti & Fiyatı

Periyodik Kontrol Fiyat Teklifi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Fiyat teklifiniz 1 saat içerisinde tarafınıza gönderilecektir.

Sütunlu Çalışma Platformu Periyodik Kontrolü Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Sütunlu çalışma platformu periyodik kontrolleri imalatçının dışında kullanımdan önce ve sonra periyodik kontrolleri yapılmalıdır. Kontrol onarım ve bakım işlemleri ‘’İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ne göre, bütün kaldırma ekipmanlarının periyodik kontrolleri yılda bir zorunlu olarak yaptırılmalıdır.

Sütunlu Çalışma Platformu

Kanunen Zorunlu Olan Periyodik Kontroller Yaptırılmaz ise ne olur?

Kanunen Zorunlu Olan Periyodik Kontroller Yaptırılmadığı durumlarda sorumlu kişi iş yeri sahibidir. TSE standartlarına göre denetleme işlemleri sırasında kontrollerinin yapılmadığı tespiti halinde iş yeri sahibine cezai işlem uygulanır. Bu nedenden dolayı periyodik kontrollerin zamanında yapılması gerekmektedir.

Sütunlu Çalışma Platformu Periyodik Kontrolleri Muayenesi Nasıl Yapılır?

Prosafety firmamız A- tipi akredite bir muayene kuruluşudur. Sütunlu Çalışma Platformu Periyodik Kontrol işlemlerinde fren testleri, yük testleri, uluslararası standartlara uygunluk tespiti, ekipmanların bulunduğu yerler gibi değerlendirmeler yapılır. Yapılan değerlendirmeler neticesinde, elde edilen bulgular raporlanarak tarafınıza teslim edilir.

 

Sütunlu Çalışma Platformu Periyodik Kontrolü Yük Testi Nasıl Yapılmaktadır?

Sütunlu çalışma platformu kendi içeresindeki işletme kapasitesine bağlı olarak statik yük testi yapılır. Bu testin amacı hidrolik sistemdeki arızaların tespitinin sağlanması ve ekipmanların genel durumunu kontrol etmektir. Bu işlem sonrasında ise dinamik yük testi yapılır. En son işlemde ise ağırlıklar belirlenerek karlılık testleri yapılmaktadır.

Sütunlu Çalışma Platformu Periyodik Kontrolü standartları nelerdir?

Sütunlu çalışma platformu periyodik kontrolü TS EN 1495+A2 standartlarına göre yapılmaktadır.

Sütunlu Çalışma Platformu Periyodik Kontrolü Raporu Nasıl Hazırlanır?

Prosafety firmamız yetkili mühendis ve teknikerlerden oluşan uzman kadromuz ile iş yerinizde yapılan değerlendirmeler sonucunda, laboratuvar yöneticimiz tarafından, raporlar hazırlanarak tarafınıza teslim edilmektedir.

Sütunlu Çalışma Platformu Periyodik Kontrolü İçin Kimler Yetkilidir?

Sütunlu çalışma platformlarının periyodik kontrollerini mimarlık bölümü mezunları, inşaat, yapı, makine veya metal eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler, mühendislik ve mimarlık fakültelerinden inşaat ve makine mühendisliği ve makine ve inşaat teknikeri veya yüksek teknikerleri tarafından yapılmaktadır.

Diğer periyodik kontrol hizmetlerimizi de inceleyebilirsiniz